Spilleplan: RMC Afgangsfestival 2021

Klik på den enkelte koncert for mere info.
1. jun. 2021
Nyhed

Læs mere om afgangsfestivalen HER

Kun adgang for publikum med pladsreservation, se mere HER

Klik her for seneste nyt i afgangsfestivalens Facebook-event

Mandag 14. juni

17:00 i A118: Frederik Engell (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

18:00 i Koncertsalen: Aurelijus Uzameckis (bachelor, musiker)

18:30 i A118: Anja T. Lahrmann (kandidat, music creation) OBS: Alle pladser optaget

19:20 i Akvariet: Lasse Vistisen (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

19:50 i Koncertsalen: Puyain Sanati (kandidat, music creation) OBS: Alle pladser optaget

20:40 i A118: Michaela Turcerová (bachelor, musiker)

21:10 i Akvariet: Jonas Emanuel (kandidat, music creation)

22:00 i Koncertsalen: Agnes Kofoed Christianson (bachelor, musiker)

 

Tirsdag 15. juni

16:40 i A118: Niklas Fite (bachelor, musiker)

16:40 i A115: Morten Poulsen (kandidat, music creation) OBS: Installationen er åben hele festivaldagen og kræver IKKE pladsreservation

18:00 i Koncertsalen: Francesco Toninelli (bachelor, musiker)

18:30 i A118: Judith Parts (kandidat, music creation) OBS: Alle pladser optaget

19:20 i Akvariet: Joel Henryson (bachelor, musiker) 

AFLYST 19:50 i A116: Oscar Lewe (kandidat, music creation) 

20:40 i Koncertsalen: Mads Riiskjær Jaurnow (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

 

Onsdag 16. juni

17:50 i A118: Søren Buhl Lassen (bachelor, musikproduktion) OBS: Alle pladser optaget

18:40 i Akvariet: Jeppe Bruun Wahlstrøm (bachelor, musikproduktion)

19:10 i Koncertsalen: Ditlev Behrens (bachelor, musiker)

19:40 i A118: Haukur Karlsson (bachelor, musikproduktion)

20:10 i Akvariet: Julie Boda (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

20:40 i Koncertsalen: Jakob Makongo (bachelor, musikproduktion)

21:30 i A118: Alexander Rueß (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

22:00 i Akvariet: Michael Rexen (kandidat, music creation) OBS: Alle pladser optaget

 

Torsdag 17. juni

17:50 i A116: Rasmus Gregersen (bachelor, musikproduktion)

18:40 i Akvariet: Simon Mariegaard (bachelor, musikproduktion)

19:10 i Koncertsalen: Mikkel Aksglæde (bachelor, musiker)

19:40 i A118: Nikolaj Tornsberg (bachelor, musikproduktion)

20:10 i Akvariet: Nicholas Kincaid (bachelor, musiker)

20:40 i Koncertsalen: Anna Scharling (kandidat, music creation)

21:30 i A118: Margaux Oswald (bachelor, musiker) OBS: Alle pladser optaget

22:00 i Akvariet: Mads Kinnerup (kandidat, music creation) OBS: Alle pladser optaget

 

Mandag 21. juni

17:00 i Akvariet: Frederik Roland Støjholm (bachelor, komposition)

17:30 i Koncertsalen: Clara Vetter (kandidat, music performance)

18:20 i A118: Valeria Miracapillo (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

18:50 i Akvariet: Uldis Vītols (kandidat, music performance)

19:40 i Koncertsalen: Anders M. Jørgensen (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

20:10 i A118: Eyði Horsdal (solist, komposition) OBS: Alle pladser optaget

21:30 i Akvariet: Anders Holst (solist, instrumental/vokal) OBS: Alle pladser optaget

 

Tirsdag 22. juni

18:00 i Koncertsalen: Ida Urd (kandidat, music performance) OBS: Alle pladser optaget

19:20 i Akvariet: Ninna Lundberg (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

20:10 i Koncertsalen: Simon Littauer (solist, instrumental/vokal) OBS: Alle pladser optaget

21:30 i A118: Tomo Jacobson (solist, instrumental/vokal) OBS: Alle pladser optaget

 

Onsdag 23. juni

18:00 i Akvariet: Erik Apollo (kandidat, music performance) OBS: Alle pladser optaget

18:50 i Koncertsalen: Jonathan Schultz (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

19:20 i A118: Daniel Sousa (kandidat, music performance) OBS: Alle pladser optaget

20:10 i Akvariet: Mika Persdotter (solist, instrumental/vokal) OBS: Alle pladser optaget

21:30 i Koncertsalen: Nick Martin (solist, komposition) OBS: Alle pladser optaget

 

Torsdag 24. juni

18:15 i Akvariet: Holger Seidelin (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

18:15 i A115: Rasmus Yde (bachelor, komposition) OBS: Installationen er åben hele festivaldagen og kræver IKKE pladsreservation

18:45 i Koncertsalen: Susana Nunes (kandidat, music performance) OBS: Alle pladser optaget

20:40 i Koncertsalen: Karen Juhl (bachelor, komposition)

21:10 i A118: Lorenzo Colocci (kandidat, music performance) OBS: Alle pladser optaget

22:00 i Akvariet: Gustav Berntsen (bachelor, komposition) OBS: Alle pladser optaget

 

Klik her for seneste nyt i afgangsfestivalens Facebook-event

rmc_afgang_2021_-_gadeplakat_.jpg

baggrundsgrafik

Reserver din plads

Alle koncerter til RMC Afgangsfestival 2021 er kun for publikum, der har reserveret et sæde på forhånd.

 

Klik her for at se mere

 

Klik her for at reservere via Billetto

Praktisk information Afgangsfestival 2021

RMC Afgangsfestival 2021 finder sted i perioden 14. juni til 24. juni

 

Gratis adgang, alle er velkomne med pladsreservation og gyldigt corona-pas

 

Koncerter og events afholdes alle på RMC i salene A115, A116, A118, Akvariet og Koncertsalen

 

Der er bar og madsalg i kantinen ved Koncertsalen

 

Rytmisk Musikkonservatorium

Leo Mathisens Vej 1

1437 Kbh K

Covid-19

Afviklingen af afgangskoncerterne vil ske under særlige og kontrollerede forhold efter sundhedsmyndighedernes retningslinjer i RMC's koncertsale, publikumsarealer og udeområder.

 

Det betyder blandt andet, at der kun er adgang til det afspærrede festivalområde med gyldigt coronapas, at alle koncerter er for et siddende publikum, og at kapaciteten i salene er begrænset for at sikre den fornødne afstand.